Avukat - Vekalet - Türkiyede Satılık ve Kiralık Emlak

Fiyat Aralığı: » -

İlanları karşılaştırın

Türkiye’de Avukatın Gücü

Eğer yabancı uyrukluysanız emlak almak için avukatın gücünden faydalanmanız gerekir. Turkey emlak almadan önce belirli prosedürlerin tamamlanması gerekir. Bu süreçlerin çoğu Türk yasası konusunda bilgi gerektirir ve Türkçe olarak sunulmaktadır. Avukata vekalet veren yabancı yatırımcılar sadece süreçlerin tamamlanmasını bekleyebilirler. Uzman ve güvenilir Türk avukatlar, emlak işlemlerinin farklı yönlerinde size yardımcı olabilirler.

Power of Attorney Turkey

Neden Türkiye’de Emlak İşlemlerine Avukat Gereklidir

Türkiye’de ev alırken, satarken veya kiralarken vekalet verdiğiniz bir avukat işleri hızlı bir şekilde tamamlayabilir. Banka işlemlerini kolay ve güvenilir bir şekilde halletmek ve vergi ve yatırımla ilgili konularda güvenli avukatlar oldukça faydalı olacaktır. Avukatlar aynı zamanda sizin adınıza yasal işlemleri de gerçekleşirler. Avukata vekalet vermeden önce gerekli belgeleri hazırlamanız gerekir.
Aynı zamanda vekalet vermek ihtiyacınız olduğunda avukatlardan faydalanmanız için de yararlıdır. Avukatınızı noter bildirimi ile haberdar edebilirsiniz.

Avukat Türleri

Türkiye’de farklı avukat türleri vardır. Emlak alımı konusunda ise iki tür vardır. Genel vekalet avukata tüm konularda ve bazı davalarda sizi temsil etme yetkisi verir ve onayın imzalanmasıyla gerçekleşir.

Aynı zamanda avukatların belirli işlemlerde siziz temsil etmesine izin veren belirli yetkileri de vardır. Buna emlak alımı da dahildir. Türkiye’de ev alırken yabancı yatırımcılar bu özel avukatları tercih etmektedirler. Türkiye’de ev alırken süreçleri, prosedürleri ve düzenlemeleri takip eden bir avukat olması oldukça faydalı olacaktır.

WhatsApp chat