Türkiye Emlak: Türkiyede en güvenilir yatırım Emlak´tır | Sattigitti.com, yatirim ve emlak portali olarak,

Fiyat Aralığı: » -

İlanları karşılaştırın

Türkiye Emlak Yatırımı Yapın

İstanbul, 1923’te kurulan modern Türk Cumhuriyeti’nin finans başkentidir. Ülkenin ekonomik yaşamının merkezi haline gelen bir kenttir. Kent asla yeni cumhuriyetin siyasi başkenti olmamasına rağmen, her zaman ticaret ve finans merkezi olmuştur. O günden bu yana ülkenin ön planda başkenti olarak statüsünü asla kaybetmemiştir. Türkiye’ye emlak yatırımını düşünmemizi destekleyen nedenlere göz atalım.

Ekonomi

Şehrin ekonomisi göz önüne alındığında İstanbul’daki çalışan kişiler Türkiye GSMH’sinin %23’ünü oluşturur. Raporlara göre yıllık katkı payının% 40’ını devlet bütçesine tutar. Dahası şehrin hükümet harcamalarında %7’lik payı vardır.

Ticaret

İstanbul Türkiye’deki banka merkezlerinin%21’ini içerir. Yerel ve uluslararası ticarette merkezi bir önemi vardır. Endüstriden sonra ticaret İstanbul’daki ikinci en büyük sektördür. Aynı zamanda İstanbul, tüm ticari sektörün katma değerinin %27’sini içerir. Sonuç olarak, Türkiye’nin% 46’lık ihracat ve% 40’lık ithalat payı şehirde bulunmaktadır.

Turizm

Şehir aynı zamanda turizm alanında da oldukça popülerdir. 2011 yılında İstanbul’a gelen yabancı turist sayısı 8 milyonu bulmuştur. Şehrin her yanında 5 ve 4 yıldızlı oteller yer almaktadır.

Ulaşım

Şehir aynı zamanda ülkenin ulaşım endüstrisinin merkezindedir. Avrupa yakasında Atatürk Havaalanı ve Anadolu yakasında Sabiha Gökçen Havaalanı yer almaktadır.

Finans

Toplanan toplam mevduatın% 35’i ve toplam kredilerin % 33’ü İstanbul’da kullanılmaktadır. Kent, ülkede bulunan sigorta şirketlerinin çoğuna sahiptir. İstanbul’da kurulan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, dünyanın diğer uluslararası borsalarında istikrarlı bir büyüme göstermektedir. Altın ticareti serbest olarak yapılabilir. Böylelikle şehir finans ve hisse senetleri açısından bir merkez konumundadır.

Yaşam

İstanbul’da yaşamak benzersiz bir deneyimdir  İlerleme raporlarının şaşırtıcı sonuçlar göstermektedir. Şehir farklı ülkelerden gelen göçmenler için ortak bir nokta olmuştur. İstanbul’daki daireler oldukça dinamik ve güzeldir. Şehir göç edenler ve ailelerin yaşaması ayrıcalıklı bir yerdir.

Yatırımlar

Şehir 1997 FDI raporlarına göre OECD ülkeleri arasında ikinci en yenilikçi şehirdir. Yeni bir iş kurmak yaklaşık 6 gün sürer ve bu nedenle de işletme dostudur. Oldukça yüksek yatırım imkanlarına sahiptir. Şehir hizmet ve endüstriyel kültür açısından önemli bir yere sahiptir. Tüm yatırımcılar eşit olanaklara sahiptir. Uluslararası anlaşmalar vardır.

Kurumsal vergiler %33’ten %20’ye düşürülmüştür. Aynı zamanda işletmelere vergi indirimleri ve teşvikler sunmaktadır. Teşvikler stratejik yatırımlar, bölgesel yatırımlar ve büyük ölçekli yatırımlar için sunulmaktadır.

Başarılı ve dünyadaki 17. En büyük ekonomisiyle Türkiye emlak yatırımını İstanbul’a yapmayı düşünebilirsiniz.

İstanbul, Türkiye’de Emlak Almanın Faydaları

Yükselen piyasalar arasında yer alan Türkiye yabancı yatırımcılara dünya standartlarında İstanbul emlak fırsatları sunar. Canlı metorpol kenti İstanbul’da emlak almak en iyi yatırım kararlarından biridir. Geçmiş yıllarda emlak piyasası son 10 yıla göre özellikle de konut projeleri açısından oldukça büyümüştür. Türk şirketler özellikle de küresel inşaat alanında oldukça başarılıdır. Bu nedenle İstanbul’da emlak edinmek doğru bir karardır.

1 İyi Yatırım Getirileri

Kentsel dönüşüm sayesinde Türkiye emlak piyasası hız kazanmıştır. Aynı zamanda farklı yasalar Türkiye’de yabancı yatırımın önünü açmıştır. Türkiye’de emlak fiyatları artar IMF’ye göre 2015 yılında 4’üncü sıraya çıkmıştır. İyi tasarlanmış projeler ve yüksek kalite inşaat malzemeleri de fiyatları yükseltmiştir. Zarif projelere sahip şirketler rakiplerinin önüne geçmiştir.

2 Ev Gibi

Türkiye’de İstanbul’da emlak yatırımı yapmak oldukça avantajlıdır. Çok kültürlü kozmopolit yapısı sayesinde bu ülke yabancı yatırımcılara farklı fırsatlar sunmaktadır. En iyi restoranlar, eğitim kurumlar ve sağlık tesisleri bu şehirde bulunmaktadır. Çok dilli ve kültürlü yapısı sayesinde İstanbul dinamik bir şehirdir.

3 Muhteşem Doğal Güzellikler

Türkiye emlak yatırımı pek çok açıdan oldukça iyi bir fırsattır. Bunlardan biri ise Türkiye’nin üç tarafını saran Ege, Marmara, Karadeniz ve Akdeniz’dir. Yatırımcılar deniz kenarında, yeşil alanlarda, göl kenarında veya doğanın ortasında bir ev alabilir. İstanbul’daki satılık emlaklardan biriyle doğal güzelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sonuç:

Türkiye medeniyetler beşiğidir. İstanbul ise pek çok medeniyetin başkenti olmuştur. Sultanahmet Camii, Galata Kulesi, Kapalıçarşı ve Topkapı Sarayı’nın güzelliğinin keyfini çıkarın. Bu, kültürel açıdan eşsiz bir yaşam deneyimini tercih edenler için mükemmel bir seçimdir. Gerçekten kozmopolit bir deneyim için İstanbul’un emlak tekliflerinden birini seçin. Türkiye’nin ünlü metropol şehrinde kültürlerin modern, ancak geleneksel olan yapısının sunduğu fırsatlardan birini seçin. İstanbul gerçekten bir dünya kentidir ve burada emlak seçmek, dünya çapında yabancı yatırımcılar için en iyi seçeneklerden biridir.

WhatsApp chat