Alıcı Rehberi - İstanbul'da Satılık Daireler | Sattıgitti Emlak Piyasası Yatırım

Fiyat Aralığı: » -

İlanları karşılaştırın

Türkiye'de daire satın alımı için ipuçları

Türkiye’de Daire Nasıl Alınır: Kapsamlı Kılavuz

Yabancı bir yerde mülk almak karmaşık bir süreçtir. Eğer İstanbulda satılık daire arıyorsanız, bu süreci kolaylaştırmak için yanınızdayız.
Karşılaşabileceğiniz başlıca zorluklar şu şekildedir.
• Kazıklanma korkusu
• Para kaybetme korkusu
• Yasal sistemler ve emlak yasalarındaki farklılıklar
• Yabancı uyruklular için mülk satın alma yasaları
• Dil ve yasal jargon engelleri
• Süreci doğrudan kontrol edememe
Bu endişelerinizi anlıyoruz ve size yardımcı olmak istiyoruz. Bu kapsamlı kılavuz, Türkiye’de en güvenli ve kolay şekilde nasıl mülk alabileceğinizi açıklıyor. En iyi uygulama örnekleri ve deneyimler sayesinde bu kılavuzu riski en aza indiriyor.

Türkiye'de Daire Satın Alma Yolu

Türkiye’de Satılık Daire Alma Adımları

Türk emlak piyasası ivme kazanmakta. Sonuç olarak da alıcılara pek çok seçenek sunulmaktadır. Burada size süreç boyunca yardımcı olabilecek şekilde listeyi daraltmak istedik. Buradaki adımlar sizin Türkiye’de istediğiniz daireyi almaya yönlendirecek.

1 Araştırma Yapın ve Ajansları Karşılaştırın

Türk emlak piyasası labirent gibidir. Eper dikkatli bir şekilde pazarlık yapıp yeterince araştırma yaparsanız, Türkiye’de isteklerinize, yaşam tarzınıza ve bütçenize uygun seçenekler bulabilirsiniz. İstanbul’dan Fethiye ve Kalkan’a kadar doğru yer seçimi tamamen fırsatları değerlendirmek ve isteklerinize uygun bir emlak bulmaktır.
Emlak ajanslarının müşteri görüşlerini ve geri bildirimlerini kontrol edin. Sağlam ve güvenilir ajanslar satışlarını arttıracaktır. Türkiye’de mülk almak oldukça zorludur. Bu ülke İngiltere’nin 4 katıdır. Farklı kültürler, iklimler ve pezajlar barındıran Türkiye’de Ankara ve İstanbul gibi şehirler oldukça popülerdir. Doğru seçimi yapmak seçeceğiniz emlak ajansının itibarına bağlıdır.

Şehir Ziyareti

2 Şehri Ziyaret Edin

Görmek inanmaktır ve aynısı Istanbul satılık daireler için de geçerlidir.
En iyi evleri veya ticari mülkleri satın almak adına başarılı karar vermek için kültürü ve normları görmek için o şehri ziyaret etmeniz gerekir. Türkiye’deki en iyi emlakçılardan biri olarak biz size sadece mülk satmıyoruz aynı zamanda hayalinizdeki evi ve ofisi de sunuyoruz. Müşterimizin görmesi için özel denetim gezileri düzenliyoruz. Ziyaretler sayesinde hayalinizdeki ev veya ofis için sağlam fikirler edinebilirsiniz.

Tips for Apartments buy in Turkey

3 Mülkü Değerlendirin

Denetimler ve toplantılar sırasında, alıcı olarak farklı yerlerde pek çok seçeneklerle sunulan mülkleri değerlendirebilirsiniz. İster ikinci bir ev alın isterseniz sadece yatırım yapın, kapsamlı ağımız ve özel indirimlerimiz sayesinde piyasadaki en iyi emlak ajansıyız. Mülk değerlendirildikten sonra rezervasyon yaptırarak fiyatları dondurmanız gerekir. Rezervasyon depozitosu olarak ödenen miktar, toplam satış fiyatından düşürülür.

Türkiye'de daireyi satın almanın zamanı

4 Satış Anlaşması Yapın

Bu süreçte avukat atanarak alıcı ve satıcı arasında satış fiyatını, ödenen depozitoyu, ödenen taksitleri ve para transferi yöntemlerini belirten bir anlaşma yapılması gerekir. Satış sırasında Türkiye’de olmayacaksanız, alıcı olarak noterde onaylı vekaletname vermeniz gerekmektedir. İstanbul’da daire almanın en kolay yolu, anlaşmaları sağlaması için avukat vekalet vermektir. Bu şekilde zaman, para ve emek kazancı sağlarsınız. Sektördeki en iyi emlakçı olarak bu iş tavsiye edebileceğimiz kişiler bulunmaktadır.

Türkiye'de daire satın almak nasıl

5 Kontroller ve Yasal Onaylar

Anlaşma imzalandıktan sonra satın alma işlemi 4 hafta içerisinde tamamlanır. Süreç boyunca atanan vekil mülkün durumuyla ilgili her türlü yasal kontrolü gerçekleştirir. Mülkün detayları ve satın alan kişinin detayları yasal kontroller için yetkililere iletilir. Bu Türkiye’de yabancılar için standart bir işlemdir ve bölge kısıtlaması yoktur. Fakat 2014 yılında geçen bir yasayla beraber Mayıs 2011 sonrasında gerçekleşen alımlara yasal izin verildi.

Türkiye'de apartman satın almak için ipuçları İstanbul

6 Tapu Kadastro İşlemleri

Yasal izin verildikten sonra mülkün yeni sahibi üzerine geçmesi gerekir. Buna tapu kadastro işlemleri adı verilir. Mülk tapusu tapu sicil müdürlüğüne gönderilir ve burada aracıyla temasa geçilir. Daire satıcısına veya üreticisine yapılan son ödeme, bu noktada gerçekleşir. Satın alma vergisi mülkiyet belgesinin tesliminden önce ödenmelidir. Temsilci ya da avukat tapuyu sizin adınıza alarak size teslim edecektir. Son olarak, gayrimenkul satın alımında her iki tarafın da evrak temin etmesi gerekiyor. İstanbul’daki dairenizin tapusunu aldıktan sorna mülkün yasal sahibi olursunuz.

Türkiye'de Daireler

İstanbul M.Ö. 330 yıllarına kadar Konstantinopolis olarak bilinirdi ve şu anda Türkiye’nin en büyük metropol şehirlerinden biri haline geldi. 14 milyon nüfusa sahip olan bu şehir dünyanın en büyük şehirlerinden biri olarak rahatlıkla sayılabilir. Tıpkı Türkiye’nin diğer şehirlerinde olduğu gibi, bu şehirde zengin bir kültürel mirasa sahiptir ve hareketli emlak sektörü ile tanınır.
Dünyanın her yerinden insanlar İstanbul’da mülk satın alma yarışına girerler. Eski apartmanlardan, muhteşem sitelere, eski mimari yapılardan sahil şeridi ve resortlara kadar her şey bulunabilir. İstanbul’daki rezidans fiyatları bölgelere göre değişmektedir. İstanbul’da oldukça fazla satılık daire olsa da sadece en iyi emlakçıya sahipseniz en iyi daireyi seçebilirsiniz. Dairenizin bulunduğu yer, büyüklük, imkanlar ve binalar dikkate alınması gereken önemli faktörlerdir. Sonuç olarak İstanbul, zengin bir geçmişiyle tek katlı evlerden apartman dairesine kadar mükemmel bir ortam sunan egzotik bir şehirdir.

WhatsApp chat